تبلیغات
به روز نامه الكترونیكی درد نیوز اولین سایت حقوق بشر و محیط زیسنت ایران خوش آمدید تاسیس 1379 درد نیوز - فلسطین

دنیای وارونه-عجب رسمیه رسم زمونه

فلسطین

تاریخ:شنبه 19 خرداد 1397-03:27 ب.ظ

فلسطین سرزمینی عربی و اسلامی است، که در قدیم کنعان نام داشت، حدود 27024 کیلومتر مربع مساحت دارد که دریای مدیترانه در غرب، لبنان در شمال، سوریه و رود اردن در شرق و دریای سرخ و شبه جزیره سینا در جنوب و جنوب غربی آن قرار دارد. فلسطین سرزمینی حاصلخیز و دارای آب و هوای معتدل است. این منطقه محل ظهور پیامبران بزرگی چون عیسی (ع)، موسی (ع) ومحل عبور و زندگانی حضرت ابراهیم (ع) بوده است. این سرزمین از نظر موقعیت سوق الجیشی بسیار حساس و پراهمیت است به مثابه پلی است که کشورهای عربی، اسلامی آسیا را به آفریقا متصل می‌کند.

این موقعیت ویژه جغرافیایی فلسطین را در طول تاریخ گذرگاه و نقطه تمرکز بسیاری از کشورها و تمدنهای پیاپی تبدیل کرده بود تا اینکه همراه با سایر سرزمینهای عربی، به کشوری با هویتی اسلامی و عربی تبدیل شد.

شهر اورشلیم با بیت المقدس قدیم بر فراز یک تپه بنا گردیده و از مکان‌های مهم فلسطین است. کوه صهیون و کوه زیتون از شرق و غرب آن را احاطه کرده اند.

کنعانیان نخستین اقوامی بودند که از شبه جزیره عربستان به فلسطین آمدند و در این سرزمین سکونت گزیدند. آنان در فلسطین با آموریان و فلسطینیان در هم آمیختند و از سال 2500 ق.م فرمانروایی ایجاد کردند که 15 قرن ادامه داشت. تاریخ فلسطین با نام انبیا آغاز می‌شود. نام حضرت یعقوب، اسرائیل بود. بنی‌اسرائیل فرزندان یعقوب بودند و حدود سیزده قرن قبل از میلاد اقتدار داشتند. در هنگام حکومت فرعون بر مصر و پیش از ظهور موسی (ع) جمعیت اسرائیلیان زیاد شد. 430 سال پس از ورود یعقوب به مصر، حضرت موسی (ع) قوم بنی اسرائیل را از سرزمین مصر به مقصد سرزمین موعود، به حرکت درآورد. پیمودن این مسافت چهل سال طول کشید. حضرت موسی در این دوران طولانی از هدایت قوم فروگذار نکرد اما بنی اسرائیل بارها دست به طغیان و تجاوز زدند.

پس از حضرت موسی (ع)، یوشع جانشین وی شد و بنی اسرائیل را از اردن عبور داد تا اینکه این قوم به شهرهای جدید رسیدند و دست به غارت و کشتار اهالی زدند. اما قوم فلسطین در مقابل آنان مقاومت کرد و سرانجام بنی اسرائیل را مغلوب ساخت. لیکن پس از جنگهای فراوان، مجدداً بنی اسرائیل قدرت گرفتند و بر شهرها مسلط شدند. در حدود 1000 ق.م حضرت داوود توانست اورشلیم را از دست فلسطینیان خارج کند و بیت المقدس یا خانه خدا را در آنجا بنا کند. این بنا توسط حضرت سلیمان تکمیل شد. سلیمان، چهل سال سلطنت کرد و آرامش را به قدس بازگرداند اما پس از او، دوباره ظلم و غارت بنی اسرائیل آغاز شد.

حدود 730 ق.م شالمانصر (شلمنصر) به اسرائیل تاخت و عده ای از آنان را اسیر کرد و به جای آنها بابلیان را اسکان داد. در سال 586 ق.م در زمان بخت النصر، کشور یهود مورد حمله آشوریان قرار گرفت که منجر به انحطاط و اسارت بنی اسرائیل شد. سرانجام کوروش پادشاه ایران، بابل را تسخیر کرد و یهودیان را آزاد ساخت و به فلسطین و اورشلیم بازگرداند. آسایش اورشلیم تا پایان سلطنت داریوش سوم ادامه داشت تا اینکه اسکندر مقدونی، در حدود 323 ق.م به ایران، مصر، سوریه، فنقیه و فلسطین حمله کرد و ویرانی و قتل و غارت فراوانی به بار آورد.

پس از اسکندر، جانشینان او بر فلسطین مسلط شدند. از سال 63ق.م دوره تسلط رومیان آغاز شد که پس از جنگهای فراوان، به ارمنستان و قسمتی از آسیا و آفریقا، سپس سوریه و فلسطین حمله بردند. دوازده هزار یهودی را کشتند و دیوارهای شهر را ویران ساختند.

در چنان شرایطی، ظهور مسیح امید و آرزوی یهودیان بود تا آنان را نجات بخشد. اما روحانیون یهود به او حسادت میورزیدند و می خواستند او را از میان بردارند و سرانجام به فتوای شورای یهود و جوسازی های آنان، حضرت عیسی (ع) توسط حکمران رومی سرزمین یهودا به اعدام محکوم و مصلوب شد.

در سال 70 م تیتوس فرزند امپراتور روم با هشتاد هزار سرباز، اورشلیم را محاصره کرد و پس از چند ماه مقاومت یهودیان، سرانجام رومیان فاتح شدند و قوم یهود دوباره آواره گشت. در زمان خسرو دوم پادشاه ساسانی، میان امپراطوری ایران، روم را شکست داده و با راهنمایی یهودیانی که با ایران همکاری می کردند اورشلیم‌ (فلسطین) را فتح کردند. اما پس از مرگ خسرو پرویز، این سرزمین دو باره به دست مسیحیان افتاد.

در زمان خلیفه اول مسلمین (ابوبکر)، او سپاهی را روانه سوریه و فلسطین کرد که با درگذشت او، در زمان خلیفه دوم، عمر، سوریه و بیت المقدس به دست مسلمین افتاد و رومیان در آنجا شکست خوردند. اهالی شهر مقاومت زیادی کردند اما طولانی شدن محاصره و مشکل غذا آنان را مجبور به تسلیم کرد و قرارداد صلح منعقد شد. و از آن سال یعنی 15 ه فلسطین در دست مسلمانان بود.

از سال 1095م. با تهاجم اروپائیان علیه مسلمانان جنگهای صلیبی آغاز شد که حدود دو قرن ادامه یافت. اگر چه این جنگ علتهای گوناگونی داشت اما مورخان یکی از علل آنرا، مساله فلسطین و شهر بیت المقدس و خراجگزار بودن مسیحیان این شهر برای مسلمانان ذکر می کنند. صلیبیون پس از نبردی سخت و محاصره طولانی بیت المقدس، وارد شهر شده و دست به قتل عام زدند و همه چیز را به عنوان غنیمت، غارت کردند.

بدین سان مسیحیان 90 سال بر فلسطین حکومت کردند. در مراحل پایانی جنگ دوم صلیبی (1149-1147م) مطابق با 544-542 ه صلاح الدین ایوبی صلیبیون را تار و مار کرد و بیت المقدس را باز پس گرفت و آنها را از سوریه و مصر و سایر مناطق بیرون راند.

پس از هفتمین جنگ صلیبی و مرگ آخرین پادشاه سلسله ایوبی، ممالیک حدود سه قرن زمام امور را در دست گرفته و بیت المقدس را نیز در اختیار داشتند و با سپاه مغول جنگیدند و آنها را شکست دادند و بازماندگان صلیبی ها را در عکا نابود ساختند. از سوی دیگر سلسله عثمانی با جنگهای طولانی و فتوحات عثمانی غازی در نبرد با مغولان و یونانیان، پایه گذاری شد. در زمان سلطان محمد فاتح در سال 1453م. شهر قسطنطنیه که مهمترین مرکز اقتدار صلیبیون و پایتخت روم شرقی بود فتح شد و به مدت 500 سال به پایتخت امپراطوری عثمانی تبدیل گردید.

اواخر قرن نوزدهم شورشهایی در فلسطین به وجود آمد. انگلستان در این سالها مدافع عثمانی بود، ناگهان تغییر روش داد و در برابر عثمانی قرار گرفت و از شورشیان حمایت کرد. از جمله «حسین، امیر مکه» را که نماینده عثمانی در حجاز و مردی جاه طلب بود تحریک کرد با حمایت انگلیس از عثمانی جدا شود. در چنین شرایطی عده ای از یهودیان، اندیشه ملت واحد یهود را مطرح کردند و برای تشکیل کشوری مستقل دست به اقداماتی زدند که کار آنها مورد تشویق و حمایت دولت انگلیس قرار گرفت.

این عده با گرفتن کمکهای مالی از یهودیان ثروتمند، برای پیشبرد مقاصد خود حزبی تشکیل دادند و نام صهیون را بر خود نهادند. در سال 1916 قرارداد « سایکس ـ پیکو» میان روسیه، فرانسه و انگلیس به امضا رسید تا به موجب آن سرزمینهای تجزیه شده از عثمانی را میان خویش تقسیم کنند. اما انگلیس که چندی بعد آن پیمان را مغایر با سلطه خود بر کانال سوئز دید در سال 1917 با استفاده از ضعف روسیه و انقلابی که در آن کشور به وقوع پیوست، از پیمان سرباز زد و فلسطین را تحت قیمومیت خویش در‌آورد.
ژ"
نظرات() 
vibram fivefingers kso purple silver
یکشنبه 13 آبان 1397 12:45 ق.ظ
<a href="http://www.ruthdurchslag.com/201505/mens-nike-free-run-5.0-all-orange ">mens nike free run 5.0 all orange</a><a href="http://www.ruthdurchslag.com/201506/womens-air-max-1-ultra-moire-trainer ">womens air max 1 ultra moire trainer</a><a href="http://www.ruthdurchslag.com/201507/nike-mens-air-max-ltd-3-running-sneakers ">nike mens air max ltd 3 running sneakers</a><a href="http://www.ruthdurchslag.com/201508/nike-mercurial-vapor-superfly-iii-fg-blue-white-orange ">nike mercurial vapor superfly iii fg blue white orange</a>
[url=http://www.clipatise.com/201705/vibram-fivefingers-kso-purple-silver]vibram fivefingers kso purple silver[/url]
nike blazer mid retro
یکشنبه 13 آبان 1397 12:45 ق.ظ
<a href="http://www.weddingphotographersdjseattlewa.com/201409/womens-nike-air-max-zero-red-orange ">womens nike air max zero red orange</a><a href="http://www.weddingphotographersdjseattlewa.com/201410/nike-free-blue-and-orange-mens ">nike free blue and orange mens</a><a href="http://www.weddingphotographersdjseattlewa.com/201411/womens-nike-flyknit-lunar-2-grey-yellow ">womens nike flyknit lunar 2 grey yellow</a><a href="http://www.weddingphotographersdjseattlewa.com/201412/nike-free-flyknit-4.0-womens-grey-green ">nike free flyknit 4.0 womens grey green</a>
[url=http://www.audio-video-huntsville.com/201601/nike-blazer-mid-retro]nike blazer mid retro[/url]
nike lunartempo 2 womens running shoe
یکشنبه 13 آبان 1397 12:43 ق.ظ
<a href="http://www.alpenimmobilieninvest.com/201501/nike-air-max-jr-chicago-white-sox ">nike air max jr chicago white sox</a><a href="http://www.alpenimmobilieninvest.com/201502/nike-air-huarache-womens-grey-orange ">nike air huarache womens grey orange</a><a href="http://www.alpenimmobilieninvest.com/201503/alternative-to-nike-free-3.0 ">alternative to nike free 3.0</a><a href="http://www.alpenimmobilieninvest.com/201504/nike-air-max-zero-womens-black-red ">nike air max zero womens black red</a>
[url=http://www.recoveredfamilies.com/201410/nike-lunartempo-2-womens-running-shoe]nike lunartempo 2 womens running shoe[/url]
nike lunar fly 306 qs black
چهارشنبه 9 آبان 1397 07:55 ب.ظ
<a href="http://www.ricatech.club/31/air-jordan-1-grenadine-high-white ">air jordan 1 grenadine high white</a><a href="http://www.ricatech.club/32/air-jordan-4-legend-blue ">air jordan 4 legend blue</a><a href="http://www.ricatech.club/33/jordan-fitures ">jordan fitures</a><a href="http://www.ricatech.club/34/cheap-nike-air-max-vietnam ">cheap nike air max vietnam</a>
nike lunar fly 306 qs black http://www.fmtalent.club/3/nike-lunar-fly-306-qs-black
mens air jordan cp3 red
چهارشنبه 9 آبان 1397 07:55 ب.ظ
<a href="http://www.grantdevelopers.club/28/luminous-mens-air-jordan-5-retro-black-white-red ">luminous mens air jordan 5 retro black white red</a><a href="http://www.grantdevelopers.club/29/2014-jordan-black-cement-3s ">2014 jordan black cement 3s</a><a href="http://www.grantdevelopers.club/3/air-jordan-blue-and-black-shoes ">air jordan blue and black shoes</a><a href="http://www.grantdevelopers.club/30/preview-nike-zoom-kobe-lite-ii ">preview nike zoom kobe lite ii</a>
mens air jordan cp3 red http://www.chicagorealestatelaw.net/14/mens-air-jordan-cp3-red
air jordan future high
چهارشنبه 9 آبان 1397 07:55 ب.ظ
<a href="http://www.soliddesignsolutions.club/24/nike-mercurial-superfly-v-fg-football-blue-orange-black ">nike mercurial superfly v fg football blue orange black</a><a href="http://www.soliddesignsolutions.club/25/air-jordan-12-anti-fur-high-black-white ">air jordan 12 anti fur high black white</a><a href="http://www.soliddesignsolutions.club/26/vim-jordan-retro-3-air-jordan-retro-3-sport-blue ">vim jordan retro 3 air jordan retro 3 sport blue</a><a href="http://www.soliddesignsolutions.club/27/new-balance-990-yellow-dtlr-x-new-balance-990v4-dmv-releases-tomorrow ">new balance 990 yellow dtlr x new balance 990v4 dmv releases tomorrow</a>
air jordan future high http://www.fmrockandpop.net/18/air-jordan-future-high
retro jordans nice kicks
چهارشنبه 9 آبان 1397 07:55 ب.ظ
<a href="http://www.eufunding2014-2020.net/13/nike-hyperrev ">nike hyperrev</a><a href="http://www.eufunding2014-2020.net/14/nike-sb-x-danijel-todorovic-swedish-blazer ">nike sb x danijel todorovic swedish blazer</a><a href="http://www.eufunding2014-2020.net/15/jordan-b-fly-all-star-881444-016 ">jordan b fly all star 881444 016</a><a href="http://www.eufunding2014-2020.net/16/womens-nike-internationalist-yellow-pink-nike-internationalist-pink-yellow ">womens nike internationalist yellow pink nike internationalist pink yellow</a>
retro jordans nice kicks http://www.newswise.club/29/retro-jordans-nice-kicks
women jordans spizike cheaper
چهارشنبه 9 آبان 1397 07:55 ب.ظ
<a href="http://www.omnilush.net/1/adidas-nmd-r2-primeknit-white-black-release-date ">adidas nmd r2 primeknit white black release date</a><a href="http://www.omnilush.net/10/nike-air-max-95-volt-black ">nike air max 95 volt black</a><a href="http://www.omnilush.net/11/jordan-backpacks-blue-for-%2410 ">jordan backpacks blue for $10</a><a href="http://www.omnilush.net/12/total-air-max-uptempo-air-max-tempo ">total air max uptempo air max tempo</a>
women jordans spizike cheaper http://www.montessorinow.net/39/women-jordans-spizike-cheaper
kobe 11 for girls
چهارشنبه 9 آبان 1397 07:55 ب.ظ
<a href="http://www.architecturephotographers.net/20/cheap-air-max-with-paypal ">cheap air max with paypal</a><a href="http://www.architecturephotographers.net/21/cheap-black-and-grey-jordans-grey-jordans-womens ">cheap black and grey jordans grey jordans womens</a><a href="http://www.architecturephotographers.net/22/electric-styles-discount-codes ">electric styles discount codes</a><a href="http://www.architecturephotographers.net/23/air-jordan-3-grape ">air jordan 3 grape</a>
kobe 11 for girls http://www.nanotagtechnology.net/21/kobe-11-for-girls
air jordan five shoes
چهارشنبه 9 آبان 1397 07:55 ب.ظ
<a href="http://www.stiftungsverzeichnis.club/31/nike-roshe-for-sale-johannesburg ">nike roshe for sale johannesburg</a><a href="http://www.stiftungsverzeichnis.club/32/nike-air-max-speed-white-mens ">nike air max speed white mens</a><a href="http://www.stiftungsverzeichnis.club/33/nike-air-max-faze-leather-mens-running-shoes ">nike air max faze leather mens running shoes</a><a href="http://www.stiftungsverzeichnis.club/34/air-max-97-size-15 ">air max 97 size 15</a>
air jordan five shoes http://www.truckpower.club/14/air-jordan-five-shoes
womens nike air max bw womens nike air max 2012
چهارشنبه 9 آبان 1397 07:53 ب.ظ
<a href="http://www.soliddesignsolutions.club/1/air-jordan-iii-retro-88-ebay ">air jordan iii retro 88 ebay</a><a href="http://www.soliddesignsolutions.club/10/nike-air-presto-qs-br ">nike air presto qs br</a><a href="http://www.soliddesignsolutions.club/11/nike-free-trainer-5.0-customize ">nike free trainer 5.0 customize</a><a href="http://www.soliddesignsolutions.club/12/girls-new-jordans-11-hot-sale-color-white-pink-with-fluorescent-powder-print3 ">girls new jordans 11 hot sale color white pink with fluorescent powder print3</a>
womens nike air max bw womens nike air max 2012 http://www.getcaptivated.net/9/womens-nike-air-max-bw-womens-nike-air-max-2012
womens nike air max thea white
چهارشنبه 9 آبان 1397 07:53 ب.ظ
<a href="http://www.frgaming.net/6/air-jordan-2010-team-4-colorways ">air jordan 2010 team 4 colorways</a><a href="http://www.frgaming.net/7/buy-cheapest-snakeskin-xi-jordan ">buy cheapest snakeskin xi jordan</a><a href="http://www.frgaming.net/8/air-jordan-spizike-taupe-blue ">air jordan spizike taupe blue</a><a href="http://www.frgaming.net/9/nike-lebron-11-low-gs-volt-photo-blue-pink ">nike lebron 11 low gs volt photo blue pink</a>
womens nike air max thea white http://www.institutolant.net/34/womens-nike-air-max-thea-white
unisex converse chuck taylor hi top casual shoes
چهارشنبه 9 آبان 1397 07:53 ب.ظ
<a href="http://www.stclairshoresdental.club/28/nike-hyperdunk-glow-in-the-dark ">nike hyperdunk glow in the dark</a><a href="http://www.stclairshoresdental.club/29/air-jordan-retro-1-bhm ">air jordan retro 1 bhm</a><a href="http://www.stclairshoresdental.club/3/nike-cortez-blue-tick-nike-cortez-blue-tick ">nike cortez blue tick nike cortez blue tick</a><a href="http://www.stclairshoresdental.club/30/li-ning-way-of-wade-3-announcement ">li ning way of wade 3 announcement</a>
unisex converse chuck taylor hi top casual shoes http://www.delehantyfuneralhome.net/8/unisex-converse-chuck-taylor-hi-top-casual-shoes
mens nike kobe 11 flyknit red black
چهارشنبه 9 آبان 1397 07:53 ب.ظ
<a href="http://www.hillsgold.net/13/womens-asics-gel-kinsei-5-blue ">womens asics gel kinsei 5 blue</a><a href="http://www.hillsgold.net/14/air-jordan-olympic-1984 ">air jordan olympic 1984</a><a href="http://www.hillsgold.net/15/air-max-87-black-hazelnut-ebay ">air max 87 black hazelnut ebay</a><a href="http://www.hillsgold.net/16/air-jordan-1-retro-high-red ">air jordan 1 retro high red</a>
mens nike kobe 11 flyknit red black http://www.smithsjlrs.club/7/mens-nike-kobe-11-flyknit-red-black
nike free run 2 purple silver
چهارشنبه 9 آبان 1397 07:53 ب.ظ
<a href="http://www.tenantliabilitycoverage.club/35/womens-nike-air-max-tn-blue-pink ">womens nike air max tn blue pink</a><a href="http://www.tenantliabilitycoverage.club/36/nike-lebron-9-king-james-shooting-stars-pe ">nike lebron 9 king james shooting stars pe</a><a href="http://www.tenantliabilitycoverage.club/37/nike-air-max-express-mens-shoe ">nike air max express mens shoe</a><a href="http://www.tenantliabilitycoverage.club/38/girls-jordan-westbrook-0.2 ">girls jordan westbrook 0.2</a>
nike free run 2 purple silver http://www.escrowsource.net/13/nike-free-run-2-purple-silver
buy nike air max high heels paypal
چهارشنبه 9 آبان 1397 07:52 ب.ظ
<a href="http://www.truthconnection.club/13/jordan-7-size-4.5 ">jordan 7 size 4.5</a><a href="http://www.truthconnection.club/14/nike-free-run-4.0-womens-black-sky-blue ">nike free run 4.0 womens black sky blue</a><a href="http://www.truthconnection.club/15/adidas-zx-flux-blue-gold-39-adidas-shoes-on ">adidas zx flux blue gold 39 adidas shoes on</a><a href="http://www.truthconnection.club/16/air-jordan-retro-11-mint-green ">air jordan retro 11 mint green</a>
buy nike air max high heels paypal http://www.hamiltonproductions.club/22/buy-nike-air-max-high-heels-paypal
viagra cialis pills
سه شنبه 23 مرداد 1397 07:11 ق.ظ
sildenafil sandoz 100 mg cena
cheap viagra bulk
where to get sildenafil
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo